B-COMPLEX STAR
Nasze propozycje

B-COMPLEX STAR

B-COMPLEX STAR
Marka: Starlife
Kod produktu: B-COMPLEX STAR 60tabl
Dostępność: W magazynie
Cena: 118.00zł
Ilość:       
B-COMPLEX STAR - DZIAŁANIE W GRUPIE

„Siostrzane witaminy” – tak nazywamy witaminy należące do grupy B. Znamy ich wiele, ale najczęściej wymienia się jedenaście. Aby je łatwiej rozpoznać, każdej z nich do literki „B” dopisano numer i tak mamy szereg witamin: B1, B2, B3 itd.

Łączy je to, że wszystkie są rozpuszczają się w wodzie i łatwo je wypłukać nie tylko z pożywienia, ale też z organizmu. Są wrażliwe na światło i temperaturę, dlatego niszczy je proces gotowania i przetwarzania żywności. Pamiętaj, zatem, by ich nie utracić, gotuj bez przykrycia, nie odlewaj wody z ziemniaków, a zamrożone mięso wkładaj prosto do wrzątku.

Na niedobory tych witamin cierpią praktycznie wszyscy, którzy jadają produkty mączne, dużo słodyczy, produkty konserwowane oraz piją alkohol i kawę w nadmiarze. Potrzebują ich także ci, którzy ze względu na wątrobę lub żołądek preferują dietę łatwostrawną.

Zapotrzebowanie na witaminy z grupy B jest większe u dzieci w okresie intensywnego wzrostu i nauki, u kobiet po 50-roku życia, u osób z nadwagą, problemami skórnymi oraz problemami z pamięcią. Chociaż niektóre funkcje poszczególnych witamin z grupy B pokrywają się to jednak każda z nich ma swój własny profil działania i jedna nie może zastąpić drugiej. Mogą jedynie, jak prawdziwe siostry, pomagać sobie w działaniu uczestnicząc w procesie przemiany materii.

Witamina B1 (tiamina)
Mówi się o niej, że produkuje optymistów, bo pomaga utrzymać dobre samopoczucie, walczy ze stresem, usuwa zmęczenie, nerwowość, łagodzi depresje i ratuje „wrażliwy na emocje” żołądek. Krótka pamięć – to jeden z objawów jej braku.

Witamina B2 (ryboflawina)
Gdy w lustrze zauważysz, że nad górną wargą rozchodzą się promieniście zmarszczki, w kącikach ust powstają zajady, oczy są suche i pieką, a nozdrza, uszy i czoło łuszczą się, a do tego przetłuszczają się włosy – to sygnał, że potrzebujesz więcej witaminy B2. Potrzebujesz jej także, jeśli zażywałeś antybiotyki, środki antykoncepcyjne lub leki uspakajające.

Witamina B3 (niacyna)
Tym, czym dla kości jest wapń, tym witamina B3 jest dla mózgu. Spełnia też inne ważne funkcje np.: reguluje poziom cukru i cholesterolu we krwi i pomaga przy wytwarzaniu hormonów. Gdy jej brakuje możesz odczuwać bezsenność, bóle głowy, zaburzenia pamięci, będą cię dręczyć biegunki, wymioty, a skóra zrobi się szorstka i czerwona.

Witamina B4 (kwas foliowy)
Potrzebujemy go „od stóp do głów”, ponieważ jest niezbędny wszystkim komórkom. Szczególnie tym, które szybko się dzielą np.: komórkom błon śluzowych, skóry, krwinkom czerwonym. Kwas foliowy zażywają kobiety w ciąży, by chronić rosnący płód przed wadami rozwojowymi, dziewczęta w okresie dojrzewania, osoby w podeszłym wieku, zwolennicy napojów wyskokowych, kobiety zażywające pigułki antykoncepcyjne, osoby biorące środki moczopędne, a także wszyscy „oszczędnie” zbudowani i anemiczni. Kwas foliowy korzysta ze wsparcia wit. B12, B2 i C.

Witamina B5 (kwas pantotenowy)
Działa „ze wszystkich stron” przedłużając życie komórkom nawet o 10 lat. Pozwala na wzrost włosów i wspomaga proces pigmentacji, likwiduje problemy skórne. Najbardziej typowym objawem jego braku są zaburzenia czucia, zespół piekących stóp, przedwczesne siwienie i łysienie, zmęczenie, bóle głowy, brzucha i nudności.

Witamina B6 (pirydoksyna)
Przeciw otyłości, a także starości. Potrzebują jej kobiety zażywające środki antykoncepcyjne (lub inne zawierające estrogen), kobiety w ciąży i w szczytowym punkcie poziomu estrogenu (podczas 2 ostatnich cykli miesiączkowych). Powinni ją brać ci, co nie mogą schudnąć, osoby z kamicą nerkową, chorzy na cukrzycę i z dolegliwościami trzustki. Zalecana jest w leczeniu stanów zapalnych skóry, trądziku w zaburzeniach pracy układu nerwowego i depresjach oraz podczas zmęczenia.

Witamina B7 (biotyna)
Witamina H (od niemieckiego słowa skóra [haut]). Ma swojego naturalnego wroga białko jaja kurzego – avidynę tzw. „głodne białko”. Kto zjada jaja na surowo może wyłysieć lub posiwieć. Może też odczuwać bóle mięśni, apatię, a jego dłonie, ramiona i nogi zaczynają się łuszczyć.

Witamina B8 i B9 (cholina i inozytol)
Nie należą w zasadzie do związków rozpuszczalnych w wodzie, ale raczej do emulgatorów. Są składnikami lecytyny i obie wchodzą w skład fosfolipidów skupionych w tkance nerwowej. Poprawiają funkcjonowanie mózgu i odgrywają ważną rolę w transportowaniu kwasów tłuszczowych. Zapobiegają stłuszczeniu wątroby, miażdżycy naczyń i znacznie wspomagają pamięć.

Witamina B10 – PABA
Jest składnikiem naszej skóry. Uczestniczy w przenoszeniu żelaza, tworzeniu krwinek, wspomaga produkcję kwasu foliowego i wchłanianie witaminy B5. Jej brak powoduje siwienie, zapalenie kaletki maziowej, egzemę, zaburzenia pracy żołądka i anemię.

Witamina B12 (kobalamina)
Okrzyknięto ją czynnikiem antyanemicznym, czynnikiem wątrobowym, faktorem Castle’a (białko wydzielane w żołądku). Witamina ta jest krwiotwórczym czynnikiem wątroby. Razem z kwasem foliowym uczestniczy w tworzeniu krwinek czerwonych i białych. Bierze udzia w syntezie aminokwasów i kwasów nukleinowych. Jej niedobór prowadzi do niedokrwistości megaloblastycznej, zmian zwyrodnieniowych błony śluzowej żołądka, braku apetytu, zaburzeń czucia, koordynacji ruchów, drętwienia rąk i nóg, choroby Alzheimera i depresji oraz zaburzeń wzrostu u dzieci. Jedynym jej źródłem są produkty pochodzenia
zwierzęcego szczególnie ryby oraz inne morskie żyjątka np.: algi. Zaburzenia i choroby żołądka powodują jej niedobór również dieta wegetarian wymaga uzupełniania jej poziomu.

Stawiajmy na działanie w grupie. Witaminy z grupy B przyjmujmy zawsze razem, bo nigdy nie wiesz, której z nich potrzebujesz więcej. Twój organizm z B-COMPLEX STAR – przyjmie te, które uzna za niezbędne, resztę po prostu usunie z moczem.
 

Sposób użycia
1 tabletka dziennie.
Uwaga: Produkt nie zastępuje zróżnicowanej diety. Nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Skład
(1 tabl.): 
Substancje dodatkowe: roślinny stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca). 
 

1 tabletka zawiera:
witamina B3 (d-alfa-tokoferol) 25mg 156 % DZS*
witamina B4 (kwas foliowy) 400µg 200 % DZS*
witamina B7 (biotyna) 100µg 200 % DZS*
witamina B5 (pantotenian wapnia) 40mg 667 % DZS*
witamina B2 (ryboflawina) 10mg 714 % DZS*
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 10mg 714% DZS*
witamina B1 (chlorowodorek tiaminy) 10mg 909 % DZS*
witamina B12 (cyjanokobalamina) 40µg 1600 % DZS*
* dziennego zalecanego spożycia

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej: